


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 400 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 1.3 W |
| Power Dissipation | 1.3 W |
| Max Collector Current | 4 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 400 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 1 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 400 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 100 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 85 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| hFE Min | 200 |
| Schedule B | 8541290080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44227
Ext.Price$0.44227
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44227 | $0.44227 |
| 10 | $0.40638 | $4.06380 |
| 25 | $0.37340 | $9.33500 |
| 50 | $0.34310 | $17.15500 |
| 100 | $0.31664 | $31.66400 |
| 300 | $0.29222 | $87.66600 |
| 500 | $0.26969 | $134.84500 |
| 1000 | $0.24890 | $248.90000 |
| 3000 | $0.23022 | $690.66000 |
| 5000 | $0.21295 | $1064.75000 |
